Poland Bike Stężyca (Wyspa Wisła) 14.08.2016

Tekst: Krzysztof Mrożewski

V

 

 

 

Maraton odbył się w przepięknym ośrodku rekreacyjnym Wyspa Wisła w Stężycy. Pogoda była dobra, trasa przygotowana i właściwie oznakowana. Głównym sponsorem był Pan Jarosław Ptaszek (miliony kwitnących storczyków), który zadbał o komfort uczestników całej imprezy.

 

„

„

Trasa jest dokładnie taka jak można by się spodziewać w tej części kraju: piasek, piasek i tylko piasek (suchy i mokry). Ścigaliśmy się na dystansie 33 km (MINI) oraz 55 km (MAX). Maraton typowo nizinny. Nasz drużynowy kolega z kategorii M5 Sławomir Lemieszek po raz pierwszy zdecydował się wystartować na dłuższym dystansie, mniejsze nagromadzenie uporczywych nierówności czy trudności technicznych i przewyższeń na trasie maratonu po okolicach Stężycy sprawiło, że była to doskonała trasa dla osób chcących wspiąć się „poziom wyżej” niż MINI, zarówno po to, aby od tego momentu jeździć już tylko dystans MAX, jak i aby spróbować jak się jedzie na dłuższej trasie. Natomiast na wyścigu sukces zapewniał dobór szerokości opony, ciśnienia w kołach oraz odpowiedniego bieżnika. Sztuka jazdy polegała na zabraniu się do odpowiedniego „pociągu” i umiejętności jazdy w kopnym piasku oraz trzymaniu koła.

œ

œ

 

Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.

     Nie był to typowy maraton górski, gdzie nie trzeba brodzić przez rzekę po kolana, gdzie nie trzeba grzęznąć w zasysającym błocie, gdzie nie ma sztywnych podjazdów których nie da się pokonać w tlenie.

      Maraton uważam za udany i sympatyczny. Chętnie wezmę

udział w następnych edycjach.

KDla drużyny punkty zdobyli:

Jurek Radosław  13 open, 5 w M3

Mrożewski Krzysztof  27 open, 2 w M5

Kur Joanna  5 open, 2 w K2
Zduniak Karol  59 open, 28 w M3
[table id=12 /]

Możliwość komentowania jest wyłączona.