Ela Kaca

dsc04779Z

Rocznik: 1983
Wzrost: 170
Waga: 67-70

Mój obecny rower: Superwyścigówka, która pobudza mi krążenie we krwi:) Trek Superfly Al Elite

Km w sezonie: 2012 to pierwszy sezon, 1200 km na maratonach i 2500 km turystycznie

Cyklopedia: http://www.cyklopedia.mazoviamtb.pl/Elzbieta_Kaca_13440

Najważniejsze osiągnięcia: II miejsce w Superklasyfikacji kobiet na Mazovii 2012, ale  bardziej cieszy mnie fakt, że się nie poddaję – Gwiazdę Mazurską pomimo awarii ukończyłam na pożyczonym we wsi składaku a Lublin przejechałam z nogą do szycia (i był to mój pierwszy znośny rating).

Moje pierwsze rowery: Zielony, z trzema kółkami z tyłu – ciągle pamiętam, bo skrzypiał niemiłosiernie nawet przy sprincie trzylatka. Potem różowy Reksio zastąpiony w wieku komunijnym białą, za dużą damką (ciągle działa, ale nazwa się starła). Dalej długo, długo nic. Epizod z czarnym góralem we Francji zakupionym na targu. Niestety to było krótkie zauroczenie – skradziony mi sprzed nosa po imprezie. Aż wreszcie nadeszła pod koniec studiów era wiernej, choć przyciężkawej niebieskiej Meridy matts 80, na której startowałam w sezonie 2012. Twarda sztuka. Przeżyła bez szwanku nawet wtedy, kiedy nie dysponując żadnym materiałem zabezpieczającym, rzuciłam ją ot tak na taśmę bagażową taniej linii lotniczej do Finlandii.

MTB na poważniej: Od Mazovii w Otwocku 2012, urzekła mnie zwłaszcza pogoda. Ale chyba powinnam liczyć od PolandBike w Węgrowie i spotkania  Wojtka, Tomcia, Marka i Piotrka z Mybike.pl – od tamtego czasu „wciągam” makaron, zaczęłam interesować się częściami, suplementami (ale ciągle nie biorę) oraz konkurencją w mojej kategorii.

Dlaczego jeżdżę na rowerze: Bo zawsze miałam mocne uda. W sam raz na rower ale nie do bieganych maratonów.

Dlaczego startuję w MTB: Kop adrenaliny w połączeniu z endorfinami pozwalają mi skutecznie pozytywnie nastawić się do rzeczywistości.

Dlaczego jeżdżę w teamie Mybike.pl: Jest zabawnie, z polotem i motywująco. Po prostu ludzie są rewelacyjni a sponsor to pasjonat tematu. Ponadto, team najładniejszych męskich łydek na Mazovii, no przynajmniej na pewno na PolandBike 😉

Zainteresowania poza rowerem (hobby): Sztuka i polityka, chodzenie po wysokich górach zimą, pisanie, długie samotne wyprawy rowerowe.

One thought on “Ela Kaca

  1. Pingback: Pierwsza zimowa Mazovia za nami … | Blog MyBike.pl

Dodaj komentarz