Mateusz Rybak

Wzrost: 172cm
Rocznik: 1989
Waga: 65kg
Ilość km w sezonie: ~8­10k
Cyklopedia: 347

Hobby: kolarstwo górskie, narty, snowboard, samochody, squash

Najważniejsze osiągnięcia:
1 mc w generalce M1 Giga na Mazovii 2008
6 mc w generalce M2 Giga w Bikemaratonie 2011
W latach 2009­ – 2011 wyniki w 10 w kategori M2 różnych cykli.

Eksploracja teoretycznie nieprzejezdnych szlaków rowerowych np. przejazd pieszym szlakiem przez Seejoch w Stubaier Alpen.

Mój pierwszy, obecny i wymarzony rower: Pierwszym poważniejszym rowerem był rower naszej rodzimej firmy Unibike. Posiadał aluminiową ramę i względnie sensowną geometrię dzięki czemu mogłem w wieku 14 lat pojechać na pierwszy wyścig. Później wraz z rozwojem sportowym przychodził coraz lepszy sprzęt, najmilej wspominam lata kiedy mogłem jeździć rowerami zbudowanymi w oparciu o ramę Treka ( a było ich kilka) i mogłem osiągać dzięki nim dobre rezultaty. Obecnie jeżdżę na rowerze Giant XTC­2 composite na 29 calowych kołach i był to pierwszy od wielu wspomnianego Unibike’a gotowy rower jaki kupiłem, jednak zmieniając system kół, geometrii ciężko było coś samemu poskładać w tej cenie.

Bardzo chętnie wróciłbym jednak do rowerów Treka zwłaszcza z najnowszej kolekcji konfigurując go w ramach programu Project One pod moje oczekiwania.

MTB na poważniej: Swoją przygodę z MTB zacząłem w wieku 14 lat startując w 2003 roku na Family Cup pod Łodzią, zakwalifikowałem się do finału ogólnopolskiego i po dwóch latach znalazłem się pod skrzydłami Łódzkiego klubu. Początkowo byłem ukierunkowany na XC, a wraz z końcem wieku juniorskiego przestawiałem się na maratony, gdzie udało mi się osiągać mniejsze i większe sukcesy.

Do 2011 roku aktywnie się ścigałem i trenowałem. Później przeniosłem się na studia magisterskie do Austrii gdzie skupiłem się na jeżdżeniu na nartach i desce, a jazdą na rowerze w końcu udawało mi się trochę zarabiać pracując jako kurier rowerowy. Przyszedł jednak moment, że startów i kieratu sportowego trochę mi zabrakło i od roku 2016 wraz z nowym zespołem mam nadzieję wrócić do drugiej dziesiątki open Bikemaratonu 🙂

Dlaczego startuje w MTB: Bo jest to sport wymagający dyscypliny w treningu, wytrzymałości i determinacji. Daje masę frajdy z jazdy singlami i satysfakcji z wjeżdżania Hardtaliem szlakami pieszymi na duże wysokości. Trenując w terenie nawet w Warszawie, jak się do tego podejdzie nie na odwal się, jazda na rowerze nie będzie nigdy nudna.

Dlaczego jeżdżę na rowerze: Bo lubię 🙂 poza tym jest to fajna możliwość do zwiedzania mniej dostępnych miejsc.

Dlaczego jeżdżę w teamie MyBike.pl: Bo szukałem zespołu, który mimo mojej dużej luki startowej, uwierzy w to, że mogę zrobić wynik. Za co serdecznie dziękuję. MyBike.pl to także ludzie, którzy będą się wzajemnie wspierać w trakcie sezonu, spotykać się i wymieniać uwagami dotyczącymi szeroko pojętych tematów rowerowych.

Dodaj komentarz