Przegapiona nowość, czyli Trek Domane SLR.

Dlaczego tak opisuję ten rower? Odpowiedź jest dość prosta… Prezentacja tego modelu była jużna wiosnę, a tak naprawdę niektórzy z nas nawet tego nie zauważyli, choć według mnie jest to jedna z najważniejszych nowości w Treku na ten sezon.

Przedstawiany model otrzymał przede wszystkim IsoSpeed ver.2 IsoSpeed w główce sterowej, a co za tym wszystkim idzie… relatywnie lżejszą ramę. To nad czym tak bardzo się pochylamy, to właśnie nowy, udoskonalony rozdzielacz IsoSpeed. W nowej odsłonie jest przede wszystkim „regulowany”. Co to znaczy? Użytkownik w zależności od swojej masy, terenu, lub po prostu upodobań może sobie przesunąć „suwak”i ustawić charakterystykę pracy ramy – od praktycznie sztywnej, do naprawdę uginającej się. Dzięki temu rower zyskuje na bardzo dużej wszechstronności.

Na dużą uwagę zasługuje również IsoSpeed w główce ramy, który wraz z nową kierownicą IsoCore ma dać nam jak największy komfort podczas jazdy po nierównej drodze. Tylna amortyzacja w modelu Domane odniosła duży sukces na świecie, co zachęciło inżynierów z Wisconsin do poszerzania swojego patentu, czego efekt opisany jest powyżej.

Całość tworzy niesamowity rower, który świetnie sprawuje się zarówno na płaskich i równych jak szklanka drogach, ale również odcinkach szutrowych i bardziej terenowych.

Nowa rama, o której wzmianka była na początku została stworzona „od nowa”. Konstrukcja pozwoliła na stworzenie bardzo lekkiej całości, która mimo większej ilości elementów jest lżejsza niż dotychczasowy najwyższy model.

Zatem… Trek stworzył ponownie „coś”, co wydawałoby się niemożliwe. Kolejny raz podnieśli sami sobie poprzeczkę komfortu na niesamowicie wysoki poziom. Stworzyli rower, który nie tylko jest liderem w dziale maszyn „długodystansowych”, ale również nie odbiega niczym od tych, które uważane są za te do ścigania. Dla potwierdzenia najlepszym przykładem jest tegoroczny mistrz olimpijski Fabian Cancellara, dzięki któremu powstał omawiany model.

Pytanie zatem, czy powinieneś go mieć? Odpowiedź jest prosta i jedna – oczywiście, że tak!

Zapraszamy na testy Model SLR6 w rozmiarze 56cm jest dostępny w naszym sklepie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.