Shimano Spotkanie dla Dealerów 15 września

Spotkanie Shimano tradycyjnie, organizuje w trzech miastach dla swoich klientów. Są to prezentacje w formie bloków tematycznych. O wielu nowinkach można przeczytać na kilka miesięcy wcześniej. Ogólnie osobiście uważam, że Shimano jako firma mogła by być bardziej innowacyjna. Ale ponieważ jest liderem to „20150915_113023kontroluje wyścig”. To temat na pogadanki przy piwie.

Rok 2016 to będzie rok grupy XT 2×11. O tym, że warto się przesiąść wiedzą już chyba wszyscy. Dla mnie nowością było nowe mocowanie przedniej przerzutki XT, jakie będzie stosowane w wielu rowerach szczególnie tych zawieszonych, czyli najczęściej Enduro zwane Sid20150915_131024e Swing. Ogólnie takie mocowanie sprawia, że chodzi to wyczuwalnie lżej i z większą precyzją. Dodatkowo Shimano Polska będzie nagradzać tych co zmienią napęd okularami, które będzie można odebrać na wybranych maratonach MTB.

Drugą, duża nowością jest odświeżona grupa Tiagra. Ta20150915_123830kie nowości średnio budżetowe zazwyczaj przechodzą bez echa… ale dla mnie osobiście w tej chwili nie ma dylematu czy warto dopłacić z Sory do Tiagry. Mechanicznie ta grupa jest już bardzo blisko 105-tki, a wygląd bliski Ultegry. Na spotkaniu można było porozmawiać z Panem Maru odpowiedzialnym za styl nowej Tiagry.

Za tydzień na targach rowerowych będziemy mogli podziwiać pierwsze rowery składane 20150915_155210na silnikach Shimano zwanych STEP, a w 2017 pierwsze wersje MTB z tym silnikiem.

Widać, że wejście w silniki wymaga dużo nakładu finansowego i dopracowania bo program trwa 5lat. Ja puki co, jeśli już miałbym polecać „elektryka” to z silnikiem BOSHa. Po prostu ta firma wzbudza większe zaufanie, a stoi za tym wieloletnie doświadczenie w budowie silników.

Na koniec cos co umknęło moje uwadze po targach EuroBike czyli zapowiedz nowej grupy Shimano20150915_143248 do rowerów miejskich, ceniących sobie wygląd komponentów czyli Metrea. Można „pogrzebać” w necie. Jest już sporo informacji na ten temat.

Na koniec coś dla miłośników Piwa (choć wg smakoszy piwo to nie jest). Na imprezach gdzie będzie gościł namiot Continetala do zdobycia piwko z limitowanej serii. Warto więc być aktywnym uczestnikiem wszelkiego rodzaju imprez rowerowych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.