Bontrager Flash Charger

Na chwilę przed rozpoczęciem sezonu, dostałem do rąk nową pompkę – TLR Flash Charger. Jest ona bardzo ciekawym rozwiązaniem bo jako jedyna na rynku oferuje możliwość samodzielnego uszczelnienia kół bezdętkowych. Zatem koniec wieczorów spędzanych na pobliskiej stacji benzynowej 😉

poprawione-3549

poprawione-3550

Pompka jest masywna, wykonana prawie w całości z metalu. Niestety rączka wykonana jest z tworzywa. Solidna podstawa umożliwia bez problemowe napompowanie wysokiego ciśnienia. Głowica jest uniwersalna, co dla jednych będzie wadą dla drugich zaletą. Muszę tutaj przyznać, że jestem bardzo zżyty z moją Lezynką i do ich systemu mocowania pompek. Są one dla mnie mimo wszystko pewniejsze niż ta zaciskowa Bontragera. Częścią niespotykaną w innych pompkach jest wajcha służąca do zwolnienia zaworu pojemnika ze sprężonym powietrzem. Jest to ten czerwony element.

Używam opon bezdętkowych zarówno w góralu jak i na szosie. Najpierw postanowiłem sprawdzić pompkę do opon szosowych. Ciekaw byłem ile powtórzeń wymaga nabicie pompki na maksa. Wyszło mi 100 powtórzeń. Przy tak nabitym pojemniku, udało mi się uszczelnić jedno koło. Niestety w przypadku opon do górala tak gładko nie poszło. Na pewno jest to kwestia wprawy. Zaletą pompki jest to, że dzięki możliwości nabijania wysokiego ciśnienia, możemy jej także użyć do naszych rowerów szosowych z tradycyjnymi dętkami.

poprawione-3551

poprawione-3553

poprawione-3554

poprawione-3556

poprawione-3557

Możliwość komentowania jest wyłączona.