fbpx

Mateusz Rybak
Wzrost: 172cm
Rocznik: 1989
Waga: 65kg
Ilość km w sezonie: ~8-10k.
Cyklopedia: 347
Hobby: kolarstwo górskie, narty, snowboard, samochody, squash

Najważniejsze osiągnięcia:

1. miejsce w generalce M1 Giga na Mazovii 2008
6. miejsce w generalce M2 Giga w Bikemaratonie 2011
W latach 2009-2011 wyniki w 10 w kategorii M2 różnych cykli.
Eksploracja teoretycznie nieprzejezdnych szlaków rowerowych np. przejazd pieszym szlakiem przez Seejoch w Stubaier Alpen.

Mój pierwszy, obecny i wymarzony rower:

Pierwszym poważniejszym rowerem był rower naszej rodzimej firmy Unibike. Posiadał aluminiową ramę i względnie sensowną geometrię, dzięki czemu mogłem w wieku 14 lat pojechać na pierwszy wyścig. Później wraz z rozwojem sportowym przychodził coraz lepszy sprzęt. Najmilej wspominam lata kiedy mogłem jeździć rowerami zbudowanymi w oparciu o ramę Treka (a było ich kilka) i mogłem osiągać dzięki nim dobre rezultaty. Obecnie jeżdżę na rowerze Giant XTC-2 composite na 29 calowych kołach i był to pierwszy od wspomnianego Unibike’a gotowy rower jaki kupiłem, jednak zmieniając system kół, geometrii ciężko było coś samemu poskładać w tej cenie.
Bardzo chętnie wróciłbym jednak do rowerów Treka – zwłaszcza z najnowszej kolekcji konfigurując go w ramach programu Project One pod moje oczekiwania.

MTB na poważniej:

Swoją przygodę z MTB zacząłem w wieku 14 lat startując w 2003 roku na Family Cup pod Łodzią, zakwalifikowałem się do finału ogólnopolskiego i po dwóch latach znalazłem się pod skrzydłami Łódzkiego klubu. Początkowo byłem ukierunkowany na XC, a wraz z końcem wieku juniorskiego przestawiałem się na maratony, gdzie udało mi się osiągać mniejsze i większe sukcesy.
Do 2011 roku aktywnie się ścigałem i trenowałem. Później przeniosłem się na studia magisterskie do Austrii, gdzie skupiłem się na jeżdżeniu na nartach i desce, a jazdą na rowerze w końcu udawało mi się trochę zarabiać pracując jako kurier rowerowy. Przyszedł jednak moment, że startów i kieratu sportowego trochę mi zabrakło i od roku 2016 wraz z nowym zespołem mam nadzieję wrócić do drugiej dziesiątki open Bikemaratonu 🙂

Dlaczego startuję w MTB:

To sport wymagający dyscypliny w treningu, wytrzymałości i determinacji. Daje masę frajdy z jazdy singlami i satysfakcji z wjeżdżania Hardtailem szlakami pieszymi na duże wysokości. Trenując w terenie nawet w Warszawie, jak się do tego podejdzie nie na odwal się, jazda na rowerze nie będzie nigdy nudna.

Dlaczego jeżdżę na rowerze:

Bo lubię 🙂 poza tym jest to fajna możliwość do zwiedzania mniej dostępnych miejsc.

Dlaczego jeżdżę w teamie MyBike.pl:

To fajny sklep z Warszawy – handlujący sprzętem najwyższej klasy, który wspiera zawodników chcących się ścigać na trasach MTB.

%d bloggers like this: