fbpx

Badania wydolnościowe stają się co coraz bardziej popularne wśród amatorów. Nasz team został zaproszony na demonstrację takiego badania, wraz z omówieniem wszystkich parametrów, które są analizowane w SportsLab.

Fajnie było się przyjrzeć testowi i równocześnie słuchać co pokazują poszczególne wykresy i co jest ważne. Pokazano nam na czym polega kalibracja urządzenia  i czym jest wyznaczanie progów LT i AT oraz dlaczego to jest ważne.

Omówiono też parametry, które są istotne dla kolarza. W super skrócie chodzi o to, żeby tak poprowadzić trening, aby podnieść próg w którym organizm się zakwasza i wykorzystuje glikogen, którego w organizmie są ograniczone zasoby.

Czy warto robić takie badania? Odpowiedź jest oczywista.

TAK

Jeśli chcesz mieć wyznaczone progi nieliniowo. Jeśli korzystasz z usług trenera. Jeśli  masz pomiar mocy i chcesz to wykorzystać w 100%. Jeśli trenując chcesz zobaczyć o ile możesz poprawić możliwości.

Takie badania warto robić okresowo. Myślę, że minimum 2 razy w roku, a pewnie optymalnie 4 razy w roku tak, aby było wiadomo, czy trening przynosi zaplanowane efekty.

Nowa siedziba Sportslabu jest bardziej dostępna niż wcześniej. Jest więcej miejsca i są też tam wykonywane inne usługi dla sportowców. My mieliśmy okazję skorzystać z kriokomory. Niesamowite  uczucie. Polecamy jako zabieg regeneracyjny.

Zachęcamy do korzystania z usług kliniki

Warto!

 

Na razie nie ma komentarzy