fbpx

Kolejny start za nami – tym razem pełny dystans Ironman w ramach Challenge Poznań. To konsekwencja zeszłorocznej decyzji, kiedy po pokonaniu pełnego dystansu okazało się, iż pływanie było niedomierzone. I pewien niedosyt pozostał iż ten pełny IM to nie do końca był pełny.

Na mecie IronMan Challenge Poznań

W ten weekend pokryły się dwie, duże imprezy Triathlonowe – Susz i Poznań.

Większość kuźniowego towarzystwa wybrała legendarny Susz, ale tam maksymalny dystans to ½ IM, a my w czwórkę wystartowaliśmy na pełnym w stolicy Wielkopolski.
Pogoda zapowiadała się zmienna umiarkowane zachmurzenie z silnymi podmuchami wiatru, możliwy opad deszczu.
Pobudka o 4:30 płatki owsiane & bułka z masłem orzechowym i szybki marsz do strefy zmian – sprawdzenie roweru, zapakowanie żeli, batonów, isotoników etc, pozostałości bagażu do depozytu. Trudno powiedzieć iż była rozgrzewka – parę wymachów ramionami i tyle. Ubieramy pianki, szybkie zanurzenie w wodzie i płyniemy na linię startu jest tylko jedna fala – start z wody jest 7:15 .

Już niedaleko - IronMan Challenge Poznań

Pływanie moja pięta achillesowa, więc spokojnie by przetrwać. Starałem się równo bez nadmiernej siły, co zaowocowało czasem 1 godzina 17 min – super!
Rower ruszyłem z szacunkiem dla dystansu, choć dziwnie noga nie podawała i tak w zasadzie do końca równo. Końcowy wynik 5:21:43 czyli o 7 minut lepszy niż rok wcześniej; średnia prędkość 34km/godzinę, choć odczucie mam iż mogło być lepiej.Ten moment - IronMan Challenge Poznań
Bieganie – od początku ciężko. Osiem pętli wokół Malty. Czas 3:54:55 zdecydowanie niedosyt. Trzy minuty po przekroczeniu mety lunął rzęsisty deszcz.  Ominęła mnie przyjemność biegania po kostki w wodzie.
Na koniec meta całość 10:46:17 jak się okazało dało to 36 miejsce w kategorii Open i 1 miejsce w kategorii wiekowej. Niech żyje geriatria !

Ogólnie wynik dobry zgodny z planem realistycznym choć nie był to mój dzień czyli jest jeszcze miejsce by wynik poprawić. Czy odważę się po raz trzeci zrobić to szaleństwo?

 

Na razie nie ma komentarzy

Podobało Ci się? Masz uwagi? Napisz

%d bloggers like this: