fbpx

I po co mi to było, o tym może innym razem. Postanowiłem wystartować w Morawicy na dystansie „Master”, było to moje pierwsze ściganie na tak długim dystansie. Wyścig trwający ponad 3 h to w moim przypadku nowe wyzwanie. Utrzymywanie tempa przez cały wyścig w strefie zakwaszenia będzie walką z własnymi słabościami i ograniczeniami.

Krzysztof na trasie MTBCross Maraton w Morawicy

Trasa w Morawicy jest bardzo przyjemna i ciekawa, zawiera wszystkie podstawowe elementy typowe dla maratonów MTB (no może brak kamieni o wielkości telewizorów). Dystans Master to dwie rundy, dystans fan – jedna. Jak na standardy tego organizatora trasa dobrze oznakowana. W dniu startu pogoda była idealna ,a trasa nie była rozmyta przez ostatnie deszcze. Pozostało tyko ustawić się na starcie i „w pedał”. Na wyścigach krótkich, rywalizacja polega na ściganiu się z rywalami „ramię w ramię” oraz umiejętnym wykorzystywaniu przeszkód terenowych. Natomiast ściganie się na tak długim dystansie wymaga ciągłej kontroli stanu Twoich podstawowych funkcji życiowych.

Artur na trasie MTBCross Maraton w Morawicy

Bukłak (2,5 kg) na plecy i jazda. W trakcie maratonu co chwilę popijałem izo coby się nie odwodnić (odwodnienie podczas takiego wysiłku może być bardzo niebezpieczne), drugim elementem na który zwracałem uwagę było uzupełnianie poziomu glikogenu (zabezpieczenie przed utratą mocy). Zajadałem żele, banany i to co było na bufetach. Natomiast elementem, który zbagatelizowałem i przyszło mi później za to zapłacić, był brak zabezpieczenia się w szoty kofeiny i magnezu (pakiet ratunkowy w przypadku „odcięcia” i paraliżujących skurczy). Do mety dojechałem szczęśliwie: 3 miejsce w kategorii oraz 17 open. Oceniam wynik na zadawalający (mogło być lepiej o 10 min.).

Łukasz na trasie MTBCross Maraton w Morawicy

Team MYBIKE w Morawicy był widoczny ilościowo i jakościowo. W klasyfikacji drużynowej świetna lokata. Bardzo dobre lokaty indywidualne poszczególnych zawodników w kategoriach wiekowych. Tylko kwestią czasu jest zwycięstwo w kat. OPEN. Tylu zawodników z drużyny MYBIKE.PL startujących na maratonie jeszcze nie widziałem, pierwsze miejsce za frekwencję.
Autor: Uzależniony od adrenaliny i endorfiny Krzysztof Mrożewski.
Zdjęcia: MtbCross Maraton
Drużynowy finisz w Morawicy - Grażyna i Mateusz

Wyniki MyBike.pl MTB Team na MTBCross Maraton w Morawicy

Dystans Master

Sylwia Tkaczyk – 4. Open, 1. K2
Mateusz Rybak – 5. Open, 2. M2
Krzysztof Mrożewski – 17. Open, 3. M5
Łukasz Momot – 26. Open, 9. M3
Wojciech Wódka – 31. Open, 9. M4
Rafał Piotrowski – 34. Open, 10. M4
Artur Sobczak – 38. Open, 15. M3
Maciej Płończyk – 40. Open, 13. M4

Dystans Fan

Grażyna Czerniakowska – 7. Open, 4. K4
Tomasz Kuchniewski – 87. Open, 5. M5
Krzysztof Pasiuk – 103. Open, 33. M4

%d bloggers like this: